وبلاگicon
مـجید فـرهنگ - کـــــــوچه خــاطــره ها http://avang.3de.ir

مـجید فـرهنگ  چاپ

تاریخ : چهارشنبه 8 آذر 1391 در ساعت 09:39 ب.ظ

مـجید فرهنگ آهنگ غروب پائیز دانلود کنید با حجم حدود ۱ میگ حالا دانلود کنید  

بیــــــــــــوگـرافی استاد مــــجیــــــــد فــــــــــرهــنگ

فرهنگ مندنی زاده ( فرهنگ نیا ) ملقب به مجید فرهنگ روز بیستم فروردین ماه 1324 هجری خورشیدی در شهرستان شوشتر ( از توابع استان خوزستان ) در محلهء موگهی و در یک خانوادهء هفت نفره دیده به جهان گشود .

فرهنگ مندنی زاده ( فرهنگ نیا ) ملقب به مجید فرهنگ روز بیستم فروردین ماه 1324 هجری خورشیدی در شهرستان شوشتر ( از توابع استان خوزستان ) در محلهء موگهی و در یک خانوادهء هفت نفره دیده به جهان گشود .
پدر وی ( استاد کاظم فرهنگ نیا ) و برادرش ( هوشنگ ) تار می نواختند و از مشوقین مجید نیز بودند .
وی از نوجوانی صدای بسیار دلنشینی داشت و از سال 1345 در مجالس جشن ، ترانه میخواند تا اینکه به عنوان رانندهء دکتر جزایری که هم اکنون در کانادا زندگی میکند مشغول به کار شد . ({ داروخانهء دکتر جزایری ( داروخانهء علوی ) در خیابان سی متری اهواز جنب پل سیاه بود )}
تا اینکه در سال 1348 جهت خرید دارو به تهران رفت و در کاباره " افق طلایی " دوست و هم باشگاهی و یار دیرینه اش زنده یاد نعمت الله آغاسی را دید و به درخواست آن مرحوم به روی سن آمد و ترانه های " بت پرست " ، " لب کارون " و غزل " بنا " را اجرا نمود .
وقتی مردم دوباره از وی درخواست اجرای ترانه نمودند ، مدیر کاباره ( اصغر تحویلی ) او را فراخواند و از وی دعوت نمود که در کابارهء وی مشغول به خواندن شود و این آغاز شهرت مجید فرهنگ با آن صدای مخملینش شد .
با شروع کار ، وقتی مردم صدای گرم او را پسندیدند مدیران کاباره های متعددی جهت استخدام وی پیغام فرستادند و مجید فرهنگ نیز در بسیاری از کاباره های درجه یک تهران برنامه اجرا نمود . کاباره هایی مانند :
افق طلایی
لانهء کبوتر
 شالیز
کازابلانکا
مولن روژ
و ...
تاتر پارس
اولین آهنگ استاد فرهنگ ( یا بشو رومی رومی یا بشو زنگی زنگ ) را استاد کیومرث سلیم پور ساخت و بعد از آن در سال 1351  ( بابا جمالتو عشقه ) را در استریو باربد ظبط نمود .

از جمله کارهای مجید فرهنگ :
پری جون
سجده
آواز دهل
خدیجه
تورو میخوام
مژگان
یادته ؟ ( این ترانه را زنده یاد آغاسی هم اجرا نموده )
تا نباشد چیزکی
مادر
ناز شصتت خوشگله
دختر رویایی
نامحرم
و...
استاد فرهنگ در سه فیلم نیز آواز خوان :
صمد خوشبخت میشود
حسین آژدان
مستاجر
و نیز از معروف ترین ترانه های استاد میتوان به " غروب پاییز " اشاره نمود که هم اکنون نیز بسیاری از هنرمندان جدید نیز آن را اجرا نموده اند و هنوز هم بوی تازگی می دهد .
منع: وبلاگ قدیمستان

Bookmark this page تــــوعـزیزدلـــمـــی
Copyright © 2012 - Perion Network Ltd. All rights reserved.